Montaj Fotoları

Soru Cevap

UZMANLARIMIZ SORULARINIZI CEVAPLIYOR

QUANT Alternatif Yakıt Sistemleri T-1 MÜHENDİSLİK A.Ş nin bir ürünüdür.  ECU , MAP SENSÖRÜ VE ELEKTRONİK  REGÜLATÖR ve ENJEKTÖR gibi önemli parçalar  QUANT teknolojisi ile  üretilmektedir. Şirketimizin Elektronik ve Makine Mühendislerindoluşan Avrupalı  ortakları yazılım ve teknoloji konusunda T1 MÜHENDİSLİK A.Ş ye sürekli destek sağlamaktadırlar.

Ayrıca EVC Elektronik Subap Yağlama Sistemi  T-1 Mühendislik A.Ş nin QUANT LPG-CNG sistemi  haricinde tamamyerli olarak ürettiği ikinci bir ürünüdür

 

-  Avrupalı ekibimiz  10 yıldır alternatif yakıt sistemleri ve yazılım üzerine çalışmalar yapmaktadır.

-  Yazılım ekibi daha önce LPG markalarında ciddi görevler almış uzman mühendislerdoluşmaktadır.   

-  QUANT MEKATRONİK  REGÜLATÖR teknolojisi 5 yıldır Avrupada bu ekip tarafından kullanılmaktadır.

-  Sistem Türkiye de 2 Yıldır test edilmiş ve geliştirilmiştir. 4-5-6-8 silindirli araçlar ile yüksek performanslı turbo araçlarda mükemmel sonuçlar alınmıştır.

-  QUANT LPG-CNG sistemleri 2014 NİSAN  ayından itibarTürkiye de kullanılmaya başlanmıştır.

-  QUANT tarafından geliştirilecek tüm ürünler bundan böyle Türkiye de kurulan  T-1 MÜHENDİSLİK A.Ş tarafından dünya pazarına satılacaktır. Türkiye de geliştirilve otomotiv sektöründe pazardaki yerini alan EVC ( ELEKTRONİK SUBAP YAĞLAMA SİSTEMİ) sistemi bunun ilk örneğidir. EVC sistemi incelendiğinde LPG araçlarda kullanılan kaliteli subap yağlama sistemi olduğu görülecektir. EVC Sisteminin  Türkiye de montajına  başlanmıştır.Ayrıca  ihracat yapılarak Avrupa ve dünya ülkelerine de satışlar başlatılmıştır. 

- LPG sektöründe önemli bir ihtiyaç olan TSİ-FSİ-GDİ--CGİ gibi direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motorların LPG dönüşümü QUANT tarafından üretilecektir.

  Bu kitler de Türkiye üzerindT-1 MÜHENDİSLİK A.Ş tarafından dünya pazarına satılacaktır.

- Alternatif yakıt sistemlerinde önemli olan başka bir üretim ise benzinli araçaların CNG ( doğalgaz ) ile çalıştırlmasıdır. Mevcut QUANT sistemi basınç düşürücü ek regülatör,    tank ve yakıt borusu değişikliği ile CNG ye dönüşebilecektir.

- Bir diğer önemli konu ise Dizel araçalrın LPG-CNG dönüşümüdür.  Özellikle kamyon ve otobüs gibi ticari araçlarda dizel kullanımı hem çevre kirliliğine nedolmakta hem de dizel yakıt fiyatlarının yükselmesi ile tüketim bedelleri artmaktadır. Bu araçlar çift yakıt dediğimiz Dizel-lpg veya Dizel -cng yakıtları ile karıştırılarak çalıştırılabilirler. Ya da motorda yapılan revizyonlarla tamamlpg veya cng yakıtı kullanabilirler. QUANT sistemlerinin bu yönde de ciddi çalışmaları olmuştur ve sonuçlanan başarılı dönüşümleri mevcuttur.

- LNG ise tüm dünyanın gelecekte kullanmak istediği önemli yakıtlardan biridir. LNG , CNG ( doğalgaz) nin -164 derecede soğutularak tam 600 kat küçültülmesi ile elde edilsıvı bir yakıttır. LNG yakıtı kullanan araçlar küçük bir tank ile çok uzun kilometre yol yapabilirler. Ancak LNG tank üretimi ve dolum istasyonlarının oluşturulması zaman alacağından dolayı yaygınlaşması da gelecekte olabilecektir.   

 

 

 

 

 

GÜVENLİK TESTLERİ

BAYİ GİRİŞİ